AKS Niwka Sosnowiec 2:1 UKS Ruch II Chorzów
Unia Dąbrowa Górnicza 3:2 Stadion Śląski II Chorzów

Wyszukiwarka

Aktualności

Ruch Chorzów vs Zagłębie Sosnowiec

• autor: przemo1976, 2018-09-19 10:57

Kolejny mecz przyszło nam rozgrywać w Chorzowie z tamtejszym UKS Ruch.Przeciwnik wystawił skład wyłącznie z zawodników rocznika 2002 co było nieco niepokojące ale obawy okazały się płonne. Mecz zweryfikował poziom obu drużyn oczywiście na korzyść Zagłębia. Zaczęło się od Naszych ataków graliśmy z rozmachem kombinacyjnie i raz po raz stwarzaliśmy zagrożenie pod bramką przeciwników a Ci nie przebierali w środkach i szybko sypnęły się żółte kartki, to trochę ostudziło gorące głowy Chorzowian. Ruch miał jeden pomysł na grę "długa piłka na aferę do przodu" jedna z takich akcji przyniosła im skutek bramkowy po błędzie Naszej defensywy. Moment ten był przełomowy Nasi zawodnicy widząc jaką mają przewagę rozpoczęli szturm na bramkę Ruchu który cofał się coraz głębiej. 30 minuta była tą na którą czekaliśmy przedarliśmy się prawą stroną i zdobyliśmy bramkę na 1:1  w 32 min. kolejna składna akcja i 2:1 33 min 3:1 na tym ostre strzelanie w pierwszej połowie się zakończyło. Druga połowa i mimo 6 zmian u Chorzowian obraz gry nie zmienił się ciągle prowadziliśmy grę tak jak chcieliśmy. Efektem było czwarte trafienie 4:1 dla Zagłębia . Mecz zakończył się takim wynikiem.

Odnotować należy jeszcze jedną sytuację z meczu kuriozalną. Otóż przy stanie meczu 4:1 Ruch miał rzut wolny zawodnik który miał go wykonać przesunął piłkę mimo że sędzia nakazał rozegranie z innego miejsca, został za to ukarany żółtą kartką, następnie rzucił wiązankę wulgaryzmów w stronę arbitra za co dostał kartkę czerwoną i wyleciał z boiska. Był to pokaz skrajnej głupoty i tego jak nie należy się zachowywać. Mam nadzieje że kolegium sędziów odpowiednio ukarze tego zawodnika.