AKS Niwka Sosnowiec 2:1 UKS Ruch II Chorzów
Unia Dąbrowa Górnicza 3:2 Stadion Śląski II Chorzów

Wyszukiwarka

Aktualności

Zagłębie Sosnowiec - Raków Częstochowa

• autor: Bartek..., 2015-05-03 01:25

Dziś na trawiastych obiektach Zagłębia Sosnowiec, w IV Kolejce I Ligi Młodzików Młodszych, podjęliśmy zespół Częstochowskiego Rakowa. Jako że obie drużyny mają poważne aspiracje na tytuł Mistrza Województwa Śląskiego, mecz był bardzo zacięty a chłopcy obu drużyn podeszli do spotkania z ogromną ambicją. Trzeba przyznać że pomimo otwarcia wyniku meczu przez naszą drużynę to, w pierwszej połowie spotkania zawodnicy gości stwarzali sobie więcej sytuacji i grali bardziej ofensywnie co przełożyło się wkrótce, po błędzie naszej defensywy na wyrównanie wyniku, i niedługo później przejęcie prowadzenia przez gości 1:2 Przerwa meczu i rozmowa z trenerami, podziałała na naszych graczy niczym magiczna mikstura Panoramiksa :-) Natychmiast przejęliśmy inicjatywę gry co wkrótce przełożyło się na zorganizowanie składnej akcji, wyrównanie wyniku i dalszą ofensywę. Niestety jedna z kontr drużyny Rakowa znów wysunęła naszych gości na prowadzenie. Pomimo wielu prób pogoni za bramką na kolejny remis w tym spotkaniu, zabrakło nam czasu do realizacji tego planu. Po świetnym meczu pozostaje w nas pewien niedosyt, choć obserwatorzy oraz kadra szkoleniowa nie szczędziła nam słów zachwytu, po świetnym meczu przegrywamy 2:3. Jak powiedział trener Bartosz Kubisa:

Dzisiejszy mecz pokazał jak wartościowych zawodników w roczniku 2003 posiada Zagłębie Sosnowiec. Graliśmy z jedną z najlepszych drużyn tego kraju w tym roczniku. Dla mnie jest to informacja, że nasza praca idzie w dobrym kierunku, a wielu z tych chłopców zagra kiedyś na najwyższym poziomie rozgrywkowym, bo ich potencjał piłkarski jest bardzo duży. Mecz rewanżowy w Częstochowie będzie bardzo interesujący.

Wielkie Brawa dla Wszystkich Chłopców !!!