AKS Niwka Sosnowiec 2:1 UKS Ruch II Chorzów
Unia Dąbrowa Górnicza 3:2 Stadion Śląski II Chorzów

Wyszukiwarka

Aktualności

Zbyt dużo respektu

• autor: .Trener., 2014-06-15 22:52

W miniony weekend uczestniczyliśmy w długo wyczekiwanym turnieju Termy Uniejów Poland Cup 2014. Po występie zostaje spory nie dosyt. Trafiliśmy do "grupy śmierci" z Manchesterem City ,Sturmem Graz ,Rakowem Częstochowa i Śląskiem Wrocław.

Rozpoczęliśmy od spotkania ze Śląskiem Wrocław ,narzuciliśmy mocny pressing stwarzając sobie kilka sytuacji strzeleckich bramkowych ,jednak ich nie wykorzystaliśmy ,następnie inicjatywę przejął Śląsk ,który zdobył prowadzenie. W drugiej połowie udało nam się wyrównać ,a w ostatniej sekundzie mieliśmy piłkę meczową niestety nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki.

Drugi mecz to starcie z Manchesterem City ,ponieśliśmy dotkliwą porażkę aż 0:7 ,ale tak naprawdę ten mecz przegraliśmy w głowach. Wprawdzie młodzi Anglicy byli zespołem lepszym ,ale na pewno porażka jest zbyt wysoka jak na nasze możliwości (wystarczy przytoczyć dwa mecze Rakowa który zremisował 0:0 i wygrał 1:0 z The Citizens)

Pierwsza połowa meczu ze Sturmem Graz wyglądała bardzo podobnie jak z Manchesterem ,wyszliśmy na boisko wystraszeni ,dopiero w drugiej połowie zaczęliśmy grać dużo bardziej agresywniej i zdecydowanie ,dzięki czemu ta część spotkania zakończyła się naszą wygraną ,ostatecznie jednak przegraliśmy 3:1.

Ostatni mecz to starcie z ubiegłorocznym triumfatorem - Rakowem Częstochowa. W tym spotkaniu było wreszcie widoczne duże zaangażowanie i wola walki. Mecz był bardzo wyrównany ,obie drużyny szukały zdobycia bramki ,niestety na 4 minuty przed końcem straciliśmy bramkę. Druga padła dosłownie w ostatniej sekundzie gdy już się odkryliśmy szukając wyrównującej bramki.

Drugi dzień rozpoczęliśmy ponownie dość nie pewnie ,ostatecznie polegliśmy w pierwszym meczu z 0:1 z Polonią Warszawa ,w kolejnych meczach jednak zagraliśmy już lepiej.

Najpierw pokonaliśmy ŁKS Łódź 3:1 ,mecz niezwykle zacięty ,spotkanie to pokazało jak należało grać we wcześniejszych meczach. Mnóstwo pozytywnej agresji z jednej i drugiej strony i twarda męska walka. Gdy nasza determinacja była na tym samym poziomie co u przeciwnika ,górę zaczęły brać umiejętności piłkarskie.

Kolejny mecz to pewne zwycięstwo 7:0 z drugą drużyną gospodarzy - SMS Łódź ,spotkanie kontrolowaliśmy od początku do końca.

Ostatnie spotkanie to pojedynek z Oranje Poznań ,by wygrać grupę musieliśmy wygrać to spotkanie ,mecz niezwykle wyrównany ,w końcówce spotkania jednak przy widocznej już piłkarskiej wymianie ciosów straciliśmy bramkę która zadecydowała o porażce.

Cały turniej należy ocenić za świetną lekcję ,szkoda naszego podejścia mentalnego do spotkania z Manchesterem ,gdyż wynik zamazuje poziom ,jednak oczywiście trzeba przyznać ,że zespół angielski był lepszy. Zdecydowanie najlepszą drużyną okazała się jednak Hertha Berlin która wygrała cały turniej. Najwyżej sklasyfikowanym polskim zespołem został Raków Częstochowa który zajął III miejsce tuż za Udinese Calcio. W zagranicznych zespołach ewidentnie rzucało się w oczy niewiarygodne przygotowanie motoryczne oraz taktyczne. Konsekwencja oraz wytrwałość w konstruowaniu gry była na kapitalnym poziomie.