AKS Niwka Sosnowiec 2:1 UKS Ruch II Chorzów
Unia Dąbrowa Górnicza 3:2 Stadion Śląski II Chorzów

Statystyki drużyny

Facebook

Wyszukiwarka

Opole Cup 2011 - 03.05.2011

W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w turnieju organizowanym przez Oderkę Opole. Był to zdecydowanie najdziwniejszy turniej w jakim dotąd uczestniczylismy ,ostatnie dwa dni to świecące słońce i temperatura ponad 15 stopni Celcjusza ,tym czasem dzisiaj 3 maja graliśmy w śniegu niczym pamiętny mecz Lecha Poznań z Juventusem Turyn. Trafiliśmy do grupy A z Gwiazdą Ruda Śląska ,MKS Zaborzez Zabrze ,Podbeskidzie Bielsko-Biała ,Śląskiem Wrocław oraz Oderką II Opole ,z tą ostatnią drużyną przyszło nam się mierzyć na początek turnieju ,pokazaliśmy zdecydowaną wyższość i pewnie pokonalismy gospdarzy 9:0 ,drugie spotkanie to pojedynek z Gwiazdą Ruda Śląska ,było to bardzo dziwne spotkanie ,zdecydowana nasza przewaga ,rywale oddali w meczu jeden strzał i strzelili ... dwie bramki ,a do tego sędzia który zakończył mecz 2 minuty przed czasem ,ostatecznie polegliśmy 1:2 !!! Chłopcy podrażnieni chceli się szybko zrewanżować ,ich ofiarą stało się Podbeskidzie Bielsko-Biała które zostało zdemolowane w stosunku 6:0. W tym momencie aura znacznie się pogorszyła ,a murawa zmieniła kolor z zielonej na białą. Kilka drużyn w tym momencie postanowiła zrezygnować z dalszego udziału w turnieju. My jednak wlaczyliśmy dalej ,następny mecz to porażka z zespołem MKS Zaborze Zabrze 0:2 w którym też byliśmy lepszą drużyną ,niestety szczęście sprzyjało zabrzanom ,albo poprzeczka albo świetnie broniący bramkarz ratował swój zespół przed stratą bramek. Nastepnie straciliśmy dwa głupie gole i przegralismy w meczu ,który niemiał wiele wspólnego z piłką nozną gdyz piłka zatrzymywała się w śniegu. W podobnej aurze przyszło nam rozegrać ostatni mecz z gospodarzami drużyną Oderki Opole ,po dobrym meczu zasłużenie wygraliśmy 3:1 ,ostatecznie zajmując 3 lokatę w całym turnieju.

REGULAMIN

turnieju piłkarskiego dzieci rocznika 2003

I. Organizator:

• Akademia Sportu Dziecięcego Sport Team Opole przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu.

IV. Warunki uczestnictwa:

• turniej przeznaczony jest dla dzieci rocznika 2003 i młodszych.

V. Zgłoszenia do turnieju:

1. Zgłoszenie do rozgrywek powinno zawierać:

• imienną listę zawodników reprezentujących drużynę (max. 12 osób) z podpisami,

datą urodzenia, z zaznaczeniem osoby pełnoletniej odpowiedzialnej za drużynę.

• nazwę drużyny.

2. Zgłoszenie do rozgrywek jest jednoznaczne z deklaracją przestrzegania regulaminu turnieju i przepisów gry piłki nożnej.

VI. System rozgrywek:

System rozgrywek uzależniony jest od ilości zgłoszonych zespołów, zostanie ustalony przez organizatorów i podany kapitanom/kierownikom drużyn na odprawie technicznej przed rozpoczęciem turnieju.

VII. Przepisy gry:

1. Mecze rozgrywane są na boisku o wym. 20x40 m, bramki 2x5 m, pole karne 11x8 m, rzut karny wykonywany z odległości 9 m.

2. Czas gry to 1x15 minut.

3. Liczba zawodników na boisku to 5 + bramkarz, zmiany są dokonywane „systemem hokejowym” podczas przerwy w grze.

4. Mecze rozgrywane są piłkami nożnymi nr 3.

5. Piłka jest wprowadzana z autu nogą. Piłka musi pokonać drogę równą swojemu obwodowi, zanim zostanie zagrana przez kolejnego zawodnika.

6. Bramkarz wprowadza piłkę do gry z rzutu od bramki ręką, a z gry w sposób dowolny, tak by piłka została zagrana przez innego zawodnika lub odbiła się od podłoża przed przekroczeniem połowy.

7. Wszystkie rzuty wolne są rzutami wolnymi pośrednimi. Zagranie piłki z rozpoczęcia podlega tej samej zasadzie.

8. Zawodnicy mogą rozgrywać mecze tylko w obuwiu piłkarskim.

9. Nie obowiązuje przepis o spalonym.

10. Za przewinienia podlegające napomnieniu (żółta kartka) stosuje się kary wychowawcze wykluczenia od 1 do 5 min. – w przypadku gdy drużyna grająca w osłabieniu traci bramkę zawodnik ukarany karą minutową ma automatycznie prawo powrotu na boisko.

11. W przypadku straty bramki przez drużynę grającą w niepełnym składzie w wyniku wykluczenia zawodnika (czerwona kartka) – drużyna może wprowadzić do gry zawodnika innego niż zawodnik ukarany wykluczeniem.

12. Ukaranie zawodnika wykluczeniem automatycznie powoduje zakaz gry ukaranego zawodnika w następnym meczu. Możliwe jest rozszerzenie tej kary o kolejne spotkania, jeśli przewinienie było wyjątkowo brutalne i zasługuje na wyższą karę.

13. Odległość zawodników od piłki podczas wykonywania rzutów wolnych 5 m.

14. W pozostałych przypadkach obowiązują przepisy gry w piłkę nożną PZPN.

15. Za zwycięstwo w meczu w fazie eliminacyjnej drużyna otrzymuje 3 punkty, za remis 1 punkt, a za porażkę 0 punktów.

16. W rozgrywkach grupowych o kolejności miejsc decyduje:

• większa ilość zdobytych punktów,

• wynik bezpośredniego pojedynku,

• lepsza różnica zdobytych i straconych bramek,

• większa ilość zdobytych bramek,

• rezultat rzutów karnych wykonywanych po meczu pomiędzy zainteresowanymi drużynami,

• w przypadku trzech drużyn posiadających tę samą ilość punktów o kolejności miejsc decyduje dodatkowa tabelka uwzględniająca tylko mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami,

17. W przypadku remisu w meczu w fazie pucharowej sędzia zarządza tzw. ”szwedzką dogrywkę" - po upłynięciu regulaminowego czasu gry i każdej kolejnej minucie, z boiska schodzi jeden zawodnik z obu drużyn, aż jedna ze stron strzeli bramkę.

VIII. Postanowienia końcowe:

1. Za nieprzestrzeganie regulaminu i przepisów gry grozi kara dyskwalifikacji z turnieju lub walkower. Karę orzeka organizator.

2. Organizator zapewnia pierwszą pomoc przy urazach powstałych w czasie gry (opieka medyczna), natomiast nie ponosi odpowiedzialności prawnej za stan zdrowia uczestników i udział w rozgrywkach osób chorych. Osoby biorące udział w rozgrywkach powinny poddać się wcześniej we własnym zakresie badaniom lekarskim stwierdzającym ich dobry stan zdrowia, umożliwiający udział w turnieju. Organizator wymaga oświadczenia pisemnego rodziców/opiekunów zezwalających na udział zawodnika w rozgrywkach.

3. Zawodnicy nie mogą grać w okularach, łańcuszkach, obrączkach itp. w przypadku takich zdarzeń uczestniczą w meczach na własną odpowiedzialność. W przypadku jakiegokolwiek nieszczęśliwego wypadku, który spowodował utratę zdrowia własnego oraz u osób drugich odpowiedzialność prawna spada na w/w osoby.

4. Zawodnicy biorący udział w zawodach powinni posiadać ze sobą dokument potwierdzający ich tożsamość.

5. Za wszystkie sprawy formalne dotyczące drużyny – wymienione w powyższych punktach i podpunktach regulaminu - odpowiedzialny jest pełnoletni opiekun drużyny.

6. Na wniosek drużyny przeciwnej sędzia, przed lub w przerwie meczu, ma obowiązek sprawdzenia tożsamości osób znajdujących się w protokole zawodów. Po zakończeniu spotkania wszelkie wnioski i protesty drużyn nie będą weryfikowane. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w zapisie, organizator ma prawo nałożenia kary określonej w punkcie VII patrz podpunkt 1.

7. Organizator zastrzega, że w sytuacji ekstremalnej MA PRAWO do własnej interpretacji zaistniałego zdarzenia, włącznie ze zmianą regulaminu (za „sytuację ekstremalną” uważa się sytuację sporną, której regulamin nie uwzględnił).